معدل بازار مرکزی تاریخی اخبار اقتصادی و بازرگانی

معدل: بازار مرکزی تاریخی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اعلام جرم علیه مدیر خبر رسان تلگرام / ارسال پرونده‌های حقوق‌های نجومی به دادگاه ، دادستان تهران

نشست شورای معاونان دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با عنوان نقش فن‌آوری اطلاعات در تسریع رسیدگی‌های قضایی، با حضور معاون مدیر قوه قضائیه و مدیر مرکز آمار و ف

اعلام جرم علیه مدیر خبر رسان تلگرام / ارسال پرونده‌های حقوق‌های نجومی به دادگاه ، دادستان تهران

دادستان تهران:اعلام جرم علیه مدیر خبر رسان تلگرام / ارسال پرونده های حقوق های نجومی به دادگاه

عبارات مهم : ایران

نشست شورای معاونان دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با عنوان نقش فن آوری اطلاعات در تسریع پیگیری های قضایی، با حضور معاون مدیر قوه قضائیه و مدیر مرکز آمار و فن آوری اطلاعات قوه قضاییه، معاونان دادستان، سرپرستان نواحی و رؤسای دوایر نظارت دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران و قضات دادسراهای جرایم رایانه ای و نیابت برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با تسلیت و تعزیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و دهه عاشورا، اظهار داشت: عاشورای حسینی در بر دارنده دو بال شور و شعور حسینی هست. آن حضرت در دفاع از اسلام و مقابله با ظلم، ایثار و فداکاری نمودند و حضرت زینب سلام الله علیها نیز با نمایان شدن شعور دینی و با انتقال خبر عاشورا، راه نهضت حسینی را ادامه دادند. امیدوارم این ایام جهت مردم کشور عزیزمان ایران که در تاسی از آن حضرت پیشگام بوده اند، همراه با شور و شعور حسینی باشد.

اعلام جرم علیه مدیر خبر رسان تلگرام / ارسال پرونده‌های حقوق‌های نجومی به دادگاه ، دادستان تهران

پلیس و دستگاه قضایی در حفاظت از دانش آموزان فعال شوند

جعفری دولت آبادی با اشاره به ماه مهر و بازگشایی مدارس اظهار داشت: خانواده ها توقع دارند پلیس، دستگاه قضایی و دیگر دستگاه های مرتبط در حفاظت از دانش آموزان و جلوگیری از مزاحمت جهت آنان فعال شوند. لذا سرپرستان نواحی دادسرا در این عنوان ورود کنند تا فصل تحصیلات جهت مردم توام با آرامش باشد.

نکته دیگری که مورد تاکید دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفت، پرونده های کیفری با عنوان شرارت بود.

نشست شورای معاونان دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با عنوان نقش فن‌آوری اطلاعات در تسریع رسیدگی‌های قضایی، با حضور معاون مدیر قوه قضائیه و مدیر مرکز آمار و ف

وی از سرپرستان نواحی خواست که کشف، تعقیب و پیگیری به چنین جرایمی را در اولویت کاری قرار دهند و افزود: این که کسی جرات کند در حالت مست چاقو به دست گیرد و اموال مردم را تخریب نماید، نشان از پررنگ نبودن حضور پلیس و سرپرستان دادسرا در آن منطقه است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: اگر این عنوان جهت ما مهم نیست ولی جهت مردم اهمیت دارد و برخورد سریع و قاطعانه با این افراد مهم هست؛ لذا در پرونده های عنوان شرارت باید حساسیت وجود داشته باشد تا کسی جرأت نکند در معابر عربده کشی کرده و جهت مردم ایجاد مزاحمت نماید.

وی به عنوان مثال، به اتفاق ای که هفته گذشته در منطقه تهرانپارس رخ داد و عده ای مست با عربده کشی به تخریب خودروهای مردم اقدام نمودند، اشاره کرد و در خصوص این پرونده اظهار داشت: متاسفانه بازپرس کشیک متهمان را با قرار تامین کیفری خفیف آزاد نمود که تصمیمی نامتناسب بود و با پیگیری مجدد، متهمان دستگیر شدند.

اعلام جرم علیه مدیر خبر رسان تلگرام / ارسال پرونده‌های حقوق‌های نجومی به دادگاه ، دادستان تهران

جامعه دچار خشم های ناگهانی است

جعفری دولت آبادی به چند فقره قتل خانوادگی که اخیراً در پایتخت کشور عزیزمان ایران و بعضی استان ها سطح رخ داده است اشاره نمود که از جمله قتل پنج نفر از اعضای یک خانواده در منطقه قلهک و هم چنین قتل دو فرزند به وسیله پدر در تهرانپارس بود و در بعضی استان ها نمونه های مشابه رخ داد.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در بیان ضرورت توجه به چنین قتل هایی اظهار داشت: این حوادث نشان می دهد که جامعه ما دچار خشم های ناگهانی شده است و ضرورت ورود جامعه شناسان، روان شناسان اجتماعی و کارشناسان دینی احساس می گردد.

نشست شورای معاونان دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با عنوان نقش فن‌آوری اطلاعات در تسریع رسیدگی‌های قضایی، با حضور معاون مدیر قوه قضائیه و مدیر مرکز آمار و ف

جعفری دولت آبادی خودکشی و زیاد کردن شمار آن را از مصادیق آسیب های اجتماعی دانست و افزود: صرف نظر از شیوه های خودکشی از جمله خودسوزی، صرف این پدیده در جامعه اسلامی جای توجه زیاد دارد.

جعفری دولت آبادی تصریح کرد: آیا ما که یک جامعه دینی هستیم، باید با زیاد کردن خودکشی ها مواجه باشیم و آیا خودکشی که در مخالفت با اصول دینی ما است زیاد کردن یافته هست، لذا آسیب شناسی این گونه جرایم و ریشه های آن مهم است.

اعلام جرم علیه مدیر خبر رسان تلگرام / ارسال پرونده‌های حقوق‌های نجومی به دادگاه ، دادستان تهران

لزوم ملاقات سرپرستان نواحی دادسرا با مراجعین / عنوان دیگری که مورد توجه دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفت، نظارت سرپرستان بر اوضاع دادسراها بود.

وی با یادآوری تاکیدات پیشین اطراف ضرورت چنین نظارتی، اظهار داشت: بعضی گزارش های واحد ارزیابی و نظارت دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران حاکی از عدم توجه سرپرستان نواحی به این امر هست؛ لذا سرپرستان نواحی باید اوضاع شعبات را بازبینی و کنترل نمایند؛ درب اتاق خود را جهت مراجعین باز بگذارند؛ حداقل دو روز را جهت ملاقات مردم مشخص نمایند و اگر راه های ارتباطی به سرپرست ناحیه بسته شود پرسشها دیگری بروز می کند.

جعفری دولت آبادی با آینده نگری این امر که اجرای وظایف سرپرستان نواحی در چهارچوب بخش نامه ها و دستورالعمل های صادره، برطرف بسیاری از پرسشها را در پی خواهد داشت، افزود: به عنوان مثال این که قاضی شعبه پرونده را ثبت نمی کند، موید ضرورت استفاده از ظرفیت های مدیریتی سرپرستان است و مطالبه گری از ناحیه سرپرستان، یکی از مباحث کاری جلسات دادستانی در نیمه دوم امسال است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران سپس به بررسی بعضی شاخص های پیگیری های قضایی در نواحی دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران پرداخت که از جمله این شاخص ها، موجودی شعب بازپرسی بود.

وی 250 فقره پرونده را به عنوان استاندارد مناسب جهت هر شعبه تحقیق اعلام نمود و با قرائت میانگین موجودی نواحی دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران که مازاد بر استاندارد مزبور موجودی دارند از جمله نواحی شمیران، رسالت، بعثت، صادقیه، خارک، امام خمینی (ره)و دادسراهای جرایم پزشکی و رایانه ای، برنامه ریزی به وسیله سرپرستان جهت کم کردن موجودی را مهم دانست.

شاخص دیگری که مورد توجه دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفت، میانگین وقت پیگیری های قضایی پرونده های جاری بود.

جعفری دولت آبادی با اشاره به استاندارد این شاخص به میزان 80 روز، اسامی نواحی که میانگین پیگیری در شعب آن بیش از استاندارد است را اعلام نمود و نتیجه گرفت: میانگین فعلی وقت پیگیری در شعب بازپرسی دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران 92 روز یعنی 12 روز بالاتر از استاندارد هست. هم چنین این میانگین در خصوص شعب دادیاری 66 روز است که با توجه به میزان استاندارد یعنی 55 روز، مطلوب به نظر نمی رسد.

ضرورت حضور قضات در صحنه قتل های غیرعمد

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان ابهام موجود اطراف طرفیت دادستان در دعاوی ورشکستگی و حضور بازپرس در صحنه قتل های غیرعمد پرداخت و با اعلام این که دادستان طرف دعوای ورشکستگی محسوب نمی شود، بر ضرورت حضور قضات در صحنه قتل های عمد و غیرعمد تاکید نمود.

صدور حکم اعدام جهت رهبر باند فساد

جعفری دولت آبادی در خصوص چند پرونده مهم دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران طی هفته اخیر اطلاع رسانی نمود که از جمله محاکمه اعضای یک باند فساد به رهبری مردی 74 ساله بود که با برگزاری مراسم مختلط و به صورت نیمه عریان، استفاده از مواد مخدر، مشروبات الکلی، تهیه تصویر و فیلم از زنان و دختران، نسبت به آزار و اذیت جنسی و ارتباط نامشروع با زنان اقدام می نمودند.

وی در خصوص اوضاع این پرونده اظهار داشت: رهبر این باند فساد به اعدام محکوم شده است و پرونده به لحاظ فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده است است.

دستگیری اعضای باند فساد در فضای مجازی

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در خصوص ارجاع پرونده با عنوان فعالیت باند فساد و فحشا با استفاده از اینترنت اظهار داشت: متهمان این پرونده که هم اکنون شش نفر از آن ها بازداشت شده است اند، فیلم های مبتذل و مستهجن را تهیه و دوبله نموده و در اینترنت به فروش می رساندند. تارنمای مورد استفاده باند مذکور به عنوان بزرگ ترین مرجع دانلود فیلم ها و سریال های هالیوودی فعالیت غیر مجاز می کرد و ظرف سه سال گذشته 18000 فیلم و سریال خارجی را بعد از دوبله پخش کرده اند که بسیاری از آن ها مبتذل و مستهجن بوده است و از این طریق وجوه نامشروع تسهیل کرده اند.

ضابطان در کنترل اینترنت از بعد اخلاقی فعال شوند

جعفری دولت آبادی از ضابطان مربوط به حوزه اینترنت خواست در کنترل این فضا از بعد اخلاقی فعال شوند و افزود: اکنون بعضی خانواده ها از دسترسی فرزندان به اینترنت و تهدیدهای اخلاقی موجود در این فضا اظهار نگرانی می کنند. لذا کنترل اینترنت به وسیله پلیس این نگرانی را کم کردن خواهد داد.

ارسال پرونده حقوق های نجومی به دادگاه

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از صدور کیفرخواست در پرونده های حقوق نجومی خبر داد و اعلام داشت: این پرونده ها ظرف هفته جاری جهت پیگیری به دادگاه ارسال خواهد شد. در خصوص پرونده های مرتبط با پزشکان و اساتید هنوز اتخاذ تصمیم نشده، ولی در مورد سایر متهمان دریافت حقوق های نجومی مشمول بر مدیران شرکت های بزرگ دولتی، مدیران بیمه ها و بانک ها، کیفرخواست صادر گردیده است و در مورد پرونده های مفتوح گروه اخیر نیز اتخاذ تصمیم خواهد شد.

جعفری دولت آبادی با تاکید بر این که قوه قضاییه باید ضمن حفظ استقلال، تحت تاثیر جریان های رسانه ای و هیجانی قرار نگیرد و با هر گونه تضییع حقوق بیت المال برخورد نماید، در خصوص معیار تشخیص حقوق نجومی اظهار داشت: مبنای اقدام دادستانی دریافت 20 میلیون تومان در ماه بوده و مازاد بر آن، حقوق غیرمتعارف و نجومی محسوب شده است است.

اعلام جرم علیه مدیر شبکه تلگرام

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: علیه مدیریت خبر رسان تلگرام اعلام جرم شده است و این پرونده به ناحیه امور بین الملل دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران ارجاع شده است هست.

جعفری دولت آبادی افزود: این که شبکه خبر رسان تلگرام خود را تابع قوانین غربی می داند، مانع از پیگیری به این اعلام جرم نخواهد بود. به موجب این اعلام جرم، شبکه خبر رسان تلگرام علاوه بر ارایه خدمات به گروه های تروریستی از جمله گروه داعش، به بستر مناسب جهت فعالیت سایر گروه های مجرمانه شرکت یافته تبدیل شده است و ارتکاب جرایم هرزه نگاری کودکان، قاچاق انسان و مواد مخدر را ترویج نموده و تسهیل کرده است.

پرداخت خسارت 40 هزار نفر به وسیله بیمه ایران

جعفری دولت آبادی در خصوص پرونده بیمه توسعه، از پرداخت خسارت 40 هزار نفر خسارت دیده بیمه اشخاص ثالث و آزادی 770 نفر زندانی به وسیله بیمه کشور عزیزمان ایران خبر داد.

وی از سرپرستان نواحی خواست مطالبات و پرونده های مربوط به بیمه توسعه را به سرپرست دادسرای پیگیری به جرایم پولی – بانکی بازتاب دهند و به نقل از گزارش سرپرست این دادسرا، میزان باقی مانده دیون بیمه توسعه را 400 میلیارد تومان ارزیابی نمود.

وی افزود: سرپرستان نواحی محکومانی را که بابت پرداخت دیه از سوی بیمه توسعه در زندان می باشند شناسایی کرده تا با پرداخت دیه از سوی بیمه ایران، موجبات آزادی آن ها فراهم گردد.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: تاکنون 550 میلیارد تومان از اموال شرکت سهامی بیمه توسعه به شرکت بیمه کشور عزیزمان ایران جهت پرداخت خسارات بیمه گذاران انتقال یافته و کارها جهت انتقال سایر اموال شرکت بیمه توسعه تا سقف مطالبات ادامه خواهد یافت.

آخرین اوضاع پرونده های محکومان امنیتی

وی در خصوص مهدی خزعلی اظهار داشت: نامبرده از سلامت جسمی برخوردار است و شنبه هفته جاری با همسرش ملاقات داشته است.

جعفری دولت آبادی همچنین از محکومیت به حبس تعزیری و مجازات های تکمیلی هفت نفر از محکومان مرتبط با جریان فتنه که اخیرا در دادگاه انقلاب اسلامی پایتخت کشور عزیزمان ایران محاکمه شده است اند خبر داد.

نقش رژیم صهیونیستی در همه پرسی کردستان عراق

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان همه پرسی کردستان عراق پرداخت و با ارزیابی این اتفاق به عنوان توطئه ای که اسرائیل در پشت سر آن واقع شده است است و با نشانه تجزیه عراق اجرایی می گردد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و کشورهایی چون ترکیه، سوریه و عراق به نحوی درگیر این عنوان هستند. اگر چه شورای امنیت شرکت ملل متحد این اتفاق را محکوم نموده، ولی رژیم صهیونیستی پشت این توطئه قرار دارد.

نقش ابلاغ الکترونیکی در پیگیری های قضایی

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر شهریاری معاون مدیر قوه قضاییه به همراه تعدادی از معاونین خود در جمع شورای معاونان دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور یافت و با اعلام میانگین ابلاغ الکترونیکی در دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران به میزان 25 درصد، اظهار داشت: قانون آیین دادرسی کیفری تازه حرکت قوه قضاییه به سمت الکترونیکی شدن را مورد نظر داشته و صدور آیین نامه های متعددی از سوی دستگاه قضایی در اجرایی شدن ماده ی 655 این قانون، قابل توجه است که بر اساس آن، ابلاغ، نوشته، امضاء، و هر اقدام مشابه در پرونده ها باید به صورت الکترونیکی باشد.

وی با اشاره به پیشینه یک ساله راه اندازی ابلاغ الکترونیکی، میانگین کشوری استفاده از این روش را 50 درصد اعلام نمود و اظهار داشت: از مهر ماه سال گذشته تا کنون بیش از 40 میلیون احضاریه در سامانه سمپ صادر شده است که یازده میلیون از آن به نحو الکترونیکی ابلاغ گردیده است.

شهریاری با اعلام نشانه گذاری معاونت فن آوری قوه قضاییه در خصوص دادسرای تهران، از معاونان این دادسرا خواست آن معاونت را در اجرایی نمودن اهداف خود یاری نمایند به نحوی که آمار 25 درصدی ابلاغ های الکترونیکی در امسال حداقل به 50 درصد برسد.

وی افزود: آمارها نشان می دهد که اجرای این طرح موفقیت آمیز بوده و موجب شده است از تجدید اوقات ها پرونده ها جلوگیری شود.

وی ادامه داد عملکرد استان ها در ابلاغ الکترونیک قابل قبول است و فقط 3 استان زیر 20 درصد ابلاغ الکترونیکی داشتند که با پیگیری هایی که صورت گرفت، آمار این سه استان به نحو مطلوبی زیاد کردن یافته است.

رئیس مرکز آمار و فن آوری قوه قضاییه افزود: به عنوان مثال، استان سیستان و بلوچستان بالای 40 درصد از ابلاغ هایش به صورت الکترونیکی است که این کار، کمک به مردم و دستگاه قضایی است.

معاون مدیر قوه قضاییه در مورد عدم توفیق کامل ارایه خدمات الکترونیک قضایی در حوزه کیفری و دادسراها، به بعضی موانع موجود در اجرایی شدن این نشانه اشاره کرد و گفت: آن چه موجب شده است این معاونت در پرونده های با عنوان چک پرداخت نشدنی متوقف شود، پرسشها اجرایی در ارتباط با حوزه های انتظامی هست؛ آیا که مطابق قانون، کلانتری ها باید اطلاعات پرونده ها را در سامانه قوه قضاییه درج نمایند؛ حال آن که در عمل تصویر این حالت رخ می دهد. به عنوان مثال، در مورد صدور گواهی سوء پیشینه که جزو اختیارات دادسرا هست، حوزه انتظامی باید با ورود به سامانه الکترونیکی دادسرا، اطلاعات خود را وارد نماید؛ ولی در حال حاضر این دادسرا است که با ورود به سامانه ناجا اطلاعات را وارد می کند.

وی ابراز امیدواری نمود که با همکاری های دادستانی تهران، مرکز آمار و فن آوری قوه قضاییه بتواند در حوزه کیفری ورود بیشتری نماید.

در ادامه این جلسه، معاونان دادستان و سرپرستان نواحی دادسرای تهران، پرسشها موجود در استفاده از سامانه الکترونیکی مدیریت پرونده ها را طرح نموده و پیشنهادهایی در جهت اصلاح سامانه ارائه دادند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر این جلسه، توفیق زیاد دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران در استفاده از سامانه سمپ را، مستلزم برطرف کمبود امکانات سخت افزاری در دادسرا دانست و به همین منظور سه نفر از معاونان خود را به عنوان نماینده دادسرا جهت پیگیری مشکلات، معرفی نمود.

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | دادستانی تهران | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs