معدل بازار مرکزی تاریخی اخبار اقتصادی و بازرگانی

معدل: بازار مرکزی تاریخی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار پزشکی علل فوت سلول‌ها در بیماران پارکینسون کشف شد

محققان دانشگاه “گولف” یکی ازعوامل فوت سلول‌های عصبی در بیماری پارکینسون را کشف کرده‌اند.

علل فوت سلول‌ها در بیماران پارکینسون کشف شد

علل فوت سلول ها در بیماران پارکینسون کشف شد

عبارات مهم : بیماری

محققان دانشگاه “گولف” یکی ازعوامل فوت سلول های عصبی در بیماری پارکینسون را کشف کرده اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، پروفسور”اسکات رایان” (Scott Ryan)متوجه شده است است که “کاردیولیپین” (cardiolipin)که نوعی فسفولیپید و ملکولی است که درون سلول های عصبی قرار دارد، کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که پروتئینی به نام “آلفا سینوکلین” (alpha-synuclein)به درستی تاشده هست. تانشدگی این پروتئین منجر به رسوبات پروتئین می شود که این ها نشانه بیماری پارکینسون است.

این رسوب ها جهت سلول های عصبی که حرکت به میل خود را کنترل می کنند، سمی هست. هنگامی که مقدار زیای از این رسوب ها انباشته می شوند، سلول های عصبی نابود می شوند.

علل فوت سلول‌ها در بیماران پارکینسون کشف شد

رایان گفت: شناسایی نقش حیاتی کاردیولیپین در حفظ عملکرد این پروتئین ها به این معنی است که کاردیولیپین ممکن است یک نشانه تازه جهت توسعه درمان در برابر بیماری پارکینسون باشد. در حال حاضر هیچ درمانی که مانع فوت سلول های عصبی شود، وجود ندارد.

بیماری پارکینسون یکی از مرسوم ترین اختلال حرکتی عصب زایی در کشور کانادا است که حدود 100هزار نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.

محققان دانشگاه “گولف” یکی ازعوامل فوت سلول‌های عصبی در بیماری پارکینسون را کشف کرده‌اند.

در این مطالعه از سلول های بنیادی جمع آوری شده است از افراد مبتلا به پارکینسون استفاده شده است است.

وی افزود: ما فکر کردیم اگر بتوانیم بهتر درک کنیم که چگونه سلول ها به طور معمول باعث تاشدن پروتئین آلفا سینوکلین می شوند، می توانیم از این فرآیند جهت از بین بردن این ترکیبات و کم کردن سرعت گسترش بیماری استفاده کنیم.

این مطالعه نشان داد که درون سلول ها پروتئین آلفا سینوکلین به میتوکندری که کاردیولیپین نیز در آن وجود دارد متصل می شود. سلول ها از میتوکندری جهت تولید انرژی و سوخت و ساز بدن استفاده می کنند. به طور معمول، کاردیولیپین موجود در میتوکندری، سینوکولین را از رسوبات پروتئینی سمی تخلیه می کند و سپس دوباره آن را به فرم غیرسمی تبدیل می کند. محققان دریافتند که در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون، این فرایند در طول وقت از بین می رود و نهایتا میتوکندری ها نابود می شوند.

علل فوت سلول‌ها در بیماران پارکینسون کشف شد

وی در ادامه گفت: در نتیجه، سلول ها به آرامی می میرند. براساس این یافته ها، در حال حاضر ما درک بهتر از این داریم که آیا سلول های عصبی در بیماری پارکینسون می میرند و چگونه می توانیم در این فرایند مداخله کنیم.

واژه های کلیدی: بیماری | پروتئین | استفاده | پارکینسون | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs