معدل بازار مرکزی تاریخی اخبار اقتصادی و بازرگانی

معدل: بازار مرکزی تاریخی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز بازار خودرو خودروهای وارداتی مشتری ندارد ولی قیمتش اوج می رود ، آخرین تغییرات در قیمت خودروهای داخلی وخارجی

در بازار خودروهای داخلی، این هفته با زیاد کردن قیمت بعضی محصولات مواجه بودیم و این در شرایطی است که خودروسازان به شدت پیگیر اوج بردن قیمت رسمی محصولات خود هستند

خودروهای وارداتی مشتری ندارد ولی قیمتش اوج می رود ، آخرین تغییرات در قیمت خودروهای داخلی وخارجی

آخرین تغییرات در قیمت خودروهای داخلی وخارجی/خودروهای وارداتی مشتری ندارد ولی قیمتش اوج می رود

عبارات مهم : بازار

در بازار خودروهای داخلی، این هفته با زیاد کردن قیمت بعضی محصولات مواجه بودیم و این در شرایطی است که خودروسازان به شدت پیگیر اوج بردن قیمت رسمی محصولات خود هستند.

دنیای اقتصاد نوشت: قرار است شورای مسابقه در آخرهای خرداد ماه امسال قیمت تازه خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان را اعلام کند و آنچه محتمل به نظر می رسد، موافقت این شورا با زیاد کردن قیمت هست. طبعا اگر قیمت رسمی خودروها زیاد کردن یابد، این عنوان بر قیمت های بازار نیز اثرگذار خواهد بود، آن هم در شرایطی که مشتریان هم اکنون با موج زیاد کردن قیمت (در بازار) مواجه هستند.

اما بنا به گفته فعالان بازار، هم اکنون پژو ۲۰۶ ظاهر ۵ قیمتی برابر با ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد که این عنوان از ثبات قیمت ماشین موردنظر حکایت می کند. پژو ۲۰۷ اتومات نیز که عوض کردن قیمتی نداشته، در حال حاضر با همان قیمت ۶۳ میلیون تومان قبلی خرید و فروش می شود. همچنین تندر مدل E۲ پارس ماشین نیز ثبات خود را حفظ کرده و در حال حاضر ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

خودروهای وارداتی مشتری ندارد ولی قیمتش اوج می رود ، آخرین تغییرات در قیمت خودروهای داخلی وخارجی

پارس تندر ولی حدود ۵۰۰ هزار تومان زیاد کردن قیمت داشته، و در حال حاضر ۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود. این در شرایطی است که از بازار تندر اتومات بوی ثبات می آید و این محصول در همان قیمت ۵۳ میلیون تومان خود باقی مانده هست. در بین دیگر خودروهای داخلی، ساندرو استپ وی همچنان در مسیر گرانی می رود، به نحوی که این هفته نیز حدود یک میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشت. بنا به گفته فعالان بازار، در حال حاضر جهت خرید ساندرو استپ وی اتومات باید ۷۴ میلیون تومان هزینه کرد.

نمایشگاهداران خودروی پایتخت ولی در مورد رانا از تثبیت قیمت آن صحبت به میان می آورند. به گفته آنها، این محصول در حال حاضر ۳۶ میلیون تومان قیمت دارد. دیگر خودروی داخلی یعنی سمند مدل EF۷ نیز فعلا در همان قیمت ۳۶ میلیون تومان خود باقی مانده هست. فعالان بازار در مورد دنا پلاس نیز عنوان می کنند که این محصول طی هفته جاری افت و خیز خاصی نداشته هست. بر این اساس، خودروی موردنظر در حال حاضر ۵۹ میلیون تومان خرید و فروش می شود. مدل معمولی دنا ولی ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد که نشان می دهد ماشین موردنظر با تثبیت قیمت طی هفته جاری مواجه بوده است.

در بازار خودروهای داخلی، این هفته با زیاد کردن قیمت بعضی محصولات مواجه بودیم و این در شرایطی است که خودروسازان به شدت پیگیر اوج بردن قیمت رسمی محصولات خود هستند

نمایشگاهداران خودروی پایتخت در مورد تیبا ۲ از تثبیت قیمت این محصول می گویند. به گفته آنها، این ماشین عوض کردن قیمت خاصی نداشته و فعلا با همان قیمت ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خود خرید و فروش می شود. همچنین از بازار ساینا هم خبر می رسد که این محصول ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد و این به آن معناست که خودروی موردنظر عوض کردن قیمت خاصی را تجربه نکرده هست. در خانواده پراید ولی با زیاد کردن قیمت مواجه شده است ایم و مدل ۱۳۱ این محصول در حال حاضر قیمتی برابر با ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دارد. با این حساب، پراید حدود ۲۰۰ هزار تومان زیاد کردن قیمت را تجربه کرده هست. در بین دیگر خودروهای داخلی کیا سراتوی مونتاژی سایپا با زیاد کردن قیمت مواجه شده است و در حال حاضر ۱۱۸ میلیون تومان قیمت دارد. با این حساب، سراتو ۲میلیون تومان زیاد کردن قیمت را تجربه کرده است.

افزایش قیمت بعضی وارداتی ها

سری به بازار خودروهای وارداتی بزنیم و ببینیم آنجا چه خبر هست. در حال حاضر کیا سورنتو با قیمتی برابر با ۳۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود و کیا سراتو نیز ۲۱۰ میلیون تومان قیمت دارد. همچنین اپتیما نیز که زیاد کردن قیمتی ۵۰ میلیون تومانی را طی چند ماه گذشته تجربه کرده، در حال حاضر ۳۱۵ میلیون تومان به فروش می رود. این قیمت نشان می دهد ماشین موردنظر ۵ میلیون تومان گران شده است هست. از سوی دیگر، مدل هیبریدی و ۲۰۱۸ سوناتا نیز که زیاد کردن قیمت داشته، در حال حاضر ۳۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد. با این حساب سوناتا زیاد کردن قیمتی ۱۰ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

خودروهای وارداتی مشتری ندارد ولی قیمتش اوج می رود ، آخرین تغییرات در قیمت خودروهای داخلی وخارجی

در بین دیگر خودروهای وارداتی ولی تویوتا راو۴ کماکان محصولی گران به شمار می رود و آن طور که فعالان بازار می گویند، این محصول در حال حاضر ۴۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود. همچنین از بازار سانتافه هم خبر می رسد که این محصول باز هم زیاد کردن قیمت داشته و ۱۵ میلیون تومان دیگر گران شده است هست. بر این اساس، در حال حاضر جهت خرید سانتافه باید ۳۹۰ میلیون تومان هزینه کرد. بازار خودروهای وارداتی ماه هاست با زیاد کردن قیمت دست و پنجه نرم می کند و با وجود آنکه تقاضای چندانی وجود ندارد، قیمت ها پی در پی اوج می روند.

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | محصول | میلیون | محصولات | وارداتی | خودروهای داخلی | خودروهای وارداتی | قیمت خودروهای داخلی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs